Mieleszynek - Mieleszynek – petla o długosci 13 km

Szlak jeździecki Mieleszynek - Mieleszynek – petla o długosci 13 km

Szlak jeździecki
Aktualnie jesteś:  hippika.pl Szlak Konny Wieruszowski Mieleszynek

Mieleszynek

Mieleszynek – petla o długosci 13 km

Szlak jeździecki "Wokół Mieleszynka"

Na znakowany kolorem pomarańczowym szlak jeździecki "Wokół Mieleszynka" składają się:

Łącznik do pętli zachodniej - od gospodarstwa agroturystycznego "Na Grobli" Pawła Lasoty biegnie droga polna na zachód, dochodzi do drogi Klatka - Bolesławiec, gdzie skręca w lewo, napotykając znaki zielonego szlaku rowerowego "Wokół Wieruszowa" (znaki tego szlaku będą nam towarzyszyć na odcinku 600 m.). Prowadzi poboczem drogi i po ok. 200 metrach skręca w prawo, w polna drogę w kierunku Wieruszowa. Po 600 m. skręca w lewo, w drogę przez łąki na południowy zachód. Po 250 m. ponownie skręca w prawo. Po kolejnych 250 m. dochodzi do pętli zachodniej szlaku konnego "Wokół Mieleszynka".

Pętla zachodnia - od łącznika zmierza na zachód w kierunku rzeki Prosny, gdzie skręca w lewo, prowadząc wzdłuż rzeki Prosny, dalej brzegiem Młynówki z młyna Chobot, do mostu na Młynówce. Gdzie następnie skręca w lewo do przysiółka Krzaki (część wsi Mieleszynek). 500 metrów od mostu skręca w lewo, w las. Po następnych 500 m. znów skręca w lewo, a 200 m dalej - w prawo na północ. Prowadzi do początku pętli, skąd do Mieleszynka powraca opisanym wyżej łącznikiem.

Łącznik do pętli wschodniej - od gospodarstwa agroturystycznego "Na Grobli" biegnie poboczem (przebiega tedy zielony szlak rowerowy "Wokół Wieruszowa" (znaki tego szlaku znajdują sie na odcinku ok. 2 km) następnie biegnie na wschód do lasu, gdzie znajduje sie pętla wschodnia szlaku konnego "Wokół Mieleszynka".

Pętla wschodnia - od początku lasu prowadzi na południowy wschód, skrajem lasu, następnie przez las. Przecina drogę Stary Ochędzyn - Mieleszyn. Prowadząc skrajem lasu, za lasem skręca w prawo i zaraz w lewo. Biegnie przez wieś Nalepa i dociera do węzła szlaków - biegnie tedy czerwony szlak rowerowy "Przez powiat wieruszowski". Jego znaki znajdują się na tym odcinku przez około 400 metrów. Przecina drogę Wieruszów - Parcice (szlak rowerowy skręca tu w prawo). Kierując się na północ do węzła szlaków konnych przy przystanku szkolnym. Z prawej dołącza szlak konny "Czastary". Za znakami obu szlaków zmierza na zachód do kolejnego węzła szlaków przy drodze Mieleszyn - Stary Ochędzyn. Tu łączy się z zielonym szlakiem rowerowym "Wokół Wieruszowa" i biegnie przez kolejne 1.5 km Za węzłem szlaków prowadzi w las, posuwając się na zachód. Po 300 metrach skreca w lewo, do drogi Wieruszów - Parcice. Z lewej strony znajduje sie miejsce postojowe. Przekracza wspomniana drogę i po 500 metrach dociera do początku pętliźródło: Rozwój infrastruktury turystycznej wokół szlaku konnego województwa łódzkiego na lata 2008-2013

 
opony  netBOX - Systemy internetowe