Chęcin - Chęcin – pętla o długości 10 km

Szlak jeździecki Chęcin - Chęcin – pętla o długości 10 km

Szlak jeździecki
Aktualnie jesteś:  hippika.pl Szlak Konny Wieruszowski Chęcin

Chęcin

Chęcin – pętla o długości 10 km

Szlak jeździecki "Chróscin"

Na znakowany na pomarańczowo szlak jeździecki "Wokół Chróscina", o łącznej długości 10.1 km składają się:

Łącznik do pętli zachodniej - od gospodarstwa agroturystycznego Ryszarda Tuza biegnący na zachód poboczem drogi, po 100 metrach dociera do pętli zachodniej szlaku.

Pętla zachodnia - od końca łącznika skręca w prawo, w drogę polna na północny - wschód mijając z prawej ogrodzenie gospodarstwa i las. Biegnie przez pola dociera do lasu, przebiega przez las i za nim skręca w lewo - droga biegnąca skrajem lasu, przez łąki do rzeki Prosny. Przy rzece skręca w lewo, prowadzać wzdłuż brzegu - do mostu. Następnie skręca w lewo i prowadzi do punktu wyjścia pętli.

Łącznik do pętli południowej - od gospodarstwa agroturystycznego Ryszarda Tuza, biegnie droga wiodąca na wschód, po 100 metrach na południe. Przez pierwsze 300 metrów przebiega z szlakiem rowerowym. Z głównej drogi skręca w drogę polna na południe do mostu na rzece Prośnie. Przed mostem po skręceniu w lewo podaa wzdłuż brzegu Prosny, gdzie znajduje sie początek pętli południowej.

Pętla południowa - od końca łącznika biegnie nadal na wschód, brzegiem rzeki Prosny i po 800 m. skręca w lewo na północ do węzła szlaków (szlak rowerowy "Przez powiat wieruszowski" oraz żółty szlak pieszy). Po 50 metrach od węzła skręca w lewo i prowadzi skrajem lasu a później wzdłuż ogrodzenia dawnego pałacu Łapuchinów z 2. poł. XIX w., obecnie siedziby Domu Pomocy Społecznej. Za brama wjazdowa do zespołu pałacowo - parkowego w Chróścinie prowadzi w las. Po ok. 400 m. skręca w lewo w drogę polna. Biegnie skrajem lasu docierając do punktu wyjścia pętli południowej. Stad opisanym wyej łącznikiem powraca do Chróścina.źródło: Rozwój infrastruktury turystycznej wokół szlaku konnego województwa łódzkiego na lata 2008-2013

 
opony  netBOX - Systemy internetowe